top of page

Tartumaalt leiti 60-pealine kassikoloonia: arstid vangutavad päid

Heategevusorganisatsioon MTÜ Cats Help leidis Tartumaalt 60-pealise kassikoloonia, kelle päästmiseks nüüd abi palutakse. Arstide hinnangul pole nad tükk aega nii masendavas olukorras kasse näinud.

Delfi lemmikloomas artiklit saad lugeda SIIT!

Paljud kassidest on tõenäoliselt mingil hetkel olnud kellegi lemmikloomad, sest nad on inimestega harjunud. Kahjuks aga on nad kõik kellelegi ühel hetkel üleliigseks osutunud ja nii on kassid sinna järgemööda visatud, aegade jooksul omavahel ka paaritunud ja nii on tekkinud terve suur koloonia. Kassiabiorganisatsiooni sõnul on seal ka tõukassidele sarnanevaid kasse ja kassipoegi.

Haigused ja külmad sügisilmad on teinud oma töö ja mõned nõrgemad kassid on hukkunud. Kasside tervis on kehv ja neid kimbutavad parasiidid. Külaelanikud püüavad loomade eest küll hoolitseda ja neid toita, kuid see ei ole jätkusuutlik. Talv on tulemas, kassid paljunevad ja nad ei saa seal üksinda hakkama. Kassiabiorganisatsioon on püüdnud kolooniat järgemööda likvideerida. Oktoobris steriliseeriti 5 kassi ja üks pesakond toodi ära.Abivajajaid on veel palju, kuid nende aitamine on kulukas. Kassid vajavad arstiabi, rammusat toitu ja hoiukodusid. "Ühe emase kassi korda tegemine maksab umbkaudu 150 eurot," kirjutab organisatsioon. Kui Sinul on võimalik MTÜ Cats Help tegevust toetada ja kolooniakasse aidata, siis saad oma panuse anda tehes ülekande heategevusorganisatsioonile arveldusarvele EE742200221071322431.


16 views

Comments


bottom of page