top of page

Kassipojad ja vabatahtlikud päästjad ühes kalendris


MTÜ Cats Help ja Päästeliit lõid käpad, et luua ainulaadne heategevuslik kalender, milles poseerivad vabatahtlikud päästjad koos armsate, kodu ootavate kiisudega. Projekt loodi eesmärgiga viia rohkemate inimesteni sõnum, et lemmikloom on 100% pereliige, kelle eest tuleb hoolt kanda ja keda ei hüljata.


Heategevuslik kalender sisaldab südamlikke pilte Päästeliidu vabatahtlikest koos Cats Helpi armsate päästekiisudega. Piltidelt leiab kasse nii tuletõrjujate kui ka näiteks korstnapühkijate sülest. Cats Helpi vabatahtlik Emilia Mallene toob välja, et heategevuslikke kalendreid loovad nad MTÜ’s igal jõuludel. „See aasta tahtsime aga midagi teistsugust teha. Tahtsime koostööd teha organisatsiooniga, kes meie väärtusi jagavad ja meie tööga igapäevaselt ka kokku puutuvad,” lisas ta. „Välismaal on kombo tuletõrjujast ja kassipojast väga populaarne, kuid Eestis polnud sellist projekti veel kohanud.”


Suur rõhk on antud projektis tõsta inimeste teadlikkust vabatahtlikkust päästest ja selle taga seisvatest inimestest, kes on võtnud enda südameasjaks muuta oma kogukond turvalisemaks: „Meie ühine eesmärk oli tuua inimesteni need vabatahtlikud, kes seisavad turvalisema Eesti eest, nii inimeste kui loomade puhul,” ütles Päästeliidu kommunikatsioonijuht Hendrik Tali. „Ja muidugi ei saa märkimata jätta, et vabatahtlike päästjate tööst üks osa kuulub ka kassidele, kes tuleb puu otsast alla tuua, seega sidusus koht organisatsioonide vahel on ajalooliselt alati olemas olnud,” lisas Tali.


Cats Help MTÜ on vabatahtlikest koosnev organisatsioon, mille missioon on päästetud kiisudele ravi ja kiipimise tagamine, soovimatu paljunemise peatamine ja uute kodude leidmine. MTÜ hoole all olevaid kasse on üle 400, kellest ligi on 70 Tallinnas asuvas kassitoas ja ülejäänud erinevates hoiukodudes üle Eesti.


Päästeliit ühendab ja esindab Eestis päästealal vabatahtlikult tegutsevaid ühinguid. Päästeliidu 120-liikme hulgas on ühingud, mis tegelevad tuletõrje, merepääste, koerapääste, veepääste, nööripääste, inimeste otsingute, ennetustöö ja paljude teiste päästetööde valdkondadega.

Heategevuslik kalender aitab soetada MTÜ kassidele vajalikke esmatarbeid, toitu ja ravimeid ning tasuda veterinaarkulusid.


11 views

Commentaires


bottom of page