top of page

Õudustemaja 18 kassi

Updated: Dec 9, 2022

ÕUDUSTE MAJA KASSID VAJAVAD HOIUKODUSID JA ANNETUSI

18 kassi on olnud aastaid vangis õuduste majas, elades omaenda väljaheidete, uskumatu prügi ja mustuse keskel, pimedas ja külmas. Kõik nad on steriliseerimata ja kastreerimata ning paljunenud seal omavahel aastaid. Sündinud kassipojad kas hävitati või jäid nad igaveseks sinna majja, mattudes prügi alla. Pildid räägivad rohkem kui tuhat siia kirjapandud sõna…

Alustame algusest. Paar nädalat tagasi hakkas Viljandi gruppides levima info, et ühes majas on kinni kümmekond kassi, kes sealt välja ei saa ja keda aeg ajalt mingite jäänustega toidetakse ning kes pidevalt sigivad. Hoonesse sisse me ei pääsenud ning viimases hädas võtsime ühendust kohaliku sotsiaaltöötajaga. Selgus, et kasside omanikuks on vanem naisterahvas, kellel on kasside pidamine pehmelt öeldes üle käte läinud. Seal majas ta ei ela, kuid käib korra või paar nädalas kasse toitmas. Kuidas on see võimalik, et selline olukord on kestnud juba aastaid, kuid keegi ei ole varem sellele tähelepanu pööranud, me ei tea vastust.

Meil õnnestus kassitädiga saavutada kokkulepe, et ta loobub kassidest. Kui meie vabatahtlikud majja sisenesid, siis kogu see olukord lõi ka meie palju näinud vabatahtlikud pahviks. Esmalt lõi vastu lihtsalt tappev hais - seal ei olnud võimalik hingatagi. Lisaks võimatu kuhugi astuda, sest väljaheidete kiht kattis paksu kihina põrandaid, samuti igal pool prügi. Hallitavad ja mädanevad toidujäänused ning väga tugev roiskumise lõhn. Kuna seal sees oli praktiliselt kottpime, siis väga keeruline oli üldse midagi näha. Kuna kassid olid sõbralikud ja tulid kohe ise sisenejaid tervitama, ei olnud keeruline osa neist puuri panna.

Esimese korraga tõime me sealt ära 4 kassi. Peale loomakliiniku esmast läbivaatust, kui me saime aru kui hull nende olukord on, tõime ära veel 4. Kuigi seal majas avanev vaatepilt meie palju kogenud vabatahtlikud pahviks lõi, siis pole see võrreldav loomaarstide ehmatusega kui nad kasse üle vaatama hakkasid.  Juba see hais, mis kassidega kaasa tuli, oli äärmiselt intensiivne. Kõik kassid said rahusti all kõigepealt puhtaks pestud, sest aastate pikkune väljaheidete sees elamine oli karvadesse hakanud ja nad olid üleni nende samade väljaheidetega koos.

Kõigil kiisudel on kõrvad haiged, ühel ära toodud kassidest oli mädane keskkõrva põletik, mis on talle tekitanud neuroloogilised muutused (vt lisatud video). Kasside suud on äärmiselt hullus seisukorras ja arstid on järjest neil hambaid korda teinud. Üks ära toodud kassidest on murdunud ja valesti kokku kasvanud käpaga ja lõpptiine (emane punane kass . Ka tema ootab koos ülejäänud kiisudega hetkel kliinikus, et pääseda hoiukodusse, kus oma pojad ilmale tuua.

Suured tänud Haabersti ja Maxi loomakliinikule, et nii lühikese etteteatamisega kiisud vastu saite võtta!

10 kiisut on endiselt veel seal õuduste majas! Kuigi loomakliinikud on valmis neid vastu võtma hakkama, on ka neile vaja peale esmase ravi saamist hoiukodusid.

PALUN AIDAKE MEIL NEID LOOMI AIDATA!

Nende raviarved saavad olema suured ja neile on vaja hoiukodusid. Meie poolt tuleks hoiukodusse kaasa metallpuurid, kuhu kiisudele pesad teha sisse ja et saaks neid oma loomadest esialgu eraldada. Samuti aitame vajadusel toiduga. 
766 views

Comments


bottom of page